Kocaeli 2 Şubesi

Geçmiş olsun

 

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 şiddetindeki depremde çok sayıda insanımızın hayatını kaybetmesi, binlerce kişinin yaralanması hepimizi yasa boğmuştur. Deprem, Kahramanmaraş’ın yanı sıra, Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Malatya, Adıyaman, Adana, Diyarbakır, Kilis ve Şanlıurfa illerimizde can kaybına neden olmuştur. Artçı sarsıntılarla ölü ve yaralı sayısının artmasından korkulan bölgede kurtarma çalışmaları sürmektedir.

Tarihi boyunca Türkiye’de yaşanan en ağır ve büyük felaketlerden biri olan bu depremin, artçı sarsıntılarıyla yaşanan panik ve korku havası, zor iklim şartlarıyla daha da ağırlaşmaktadır. Bu sebeple, herkes ve özellikle arama kurtarma ve yardım çalışması için bölgede bulunan sivil toplum kuruluşlarının, sabrı ve sağduyuyu elden bırakmaksızın bir koordinasyon içinde birbirine yardımcı olmaları, işleri kolaylaştırmak bakımından hayati önem arz etmektedir.

Bu meyanda, Konfederasyonumuz Memur-Sen bünyesinde 10 ekiple faaliyet gösteren Arama Kurtarma birimimiz AFAD koordinasyonunda görev yapmaktadır.

Canlarımız enkaz altında kaldı. Milletçe acımız, sıkıntımız, sınavımız büyüktür ama asla umudumuz, inancımız, kardeşliğimiz, beraberliğimiz, dayanışma duygumuz, anlayışımız yıkılmamalı, enkaz altında kalmamalıdır. Bu zor ve sıkıntılı süreci, el birliğiyle aşacağımıza inanıyoruz.

Eğitim-Bir-Sen olarak, yaraları sarmak, acıları dindirmek için elimizden geleni yapacak, maddi ve manevi her türlü yardımda bulunacağız.

Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.